Bezpieczeństwo w Szczegółach
Doradzamy i konsultujemy w zakresie zabezpieczeń przeciwwybuchowych przy projektowaniu nowych instalacji przemysłowych oraz przebudowie lub eksploatacji istniejących zakładów. Prowadzimy szkolenia praktyczne z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, ratownictwa chemicznego, ratownictwa medycznego, pracy na wysokości oraz pracy w przestrzeniach zamkniętych.
Doświadczeni instruktorzy w profesjonalny sposób przekażą wiedzę na temat niezbędnego sprzętu zabezpieczającego.
Dojedziemy w dowolne miejsce w Polsce, bez konieczności swoich pracowników na szkolenia poza siedzibą firmy. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, a co najważniejsze, znacząco zwiększysz wiedzę i umiejętności swoich pracowników w zakresie bezpieczeństwa.

Poznaj szkolenia tematyczne
- Szkolenia dla hakowych-sygnalistów
Do obsługi urządzeń oprócz operatora potrzebni są także: hakowy oraz sygnalista. Regulacje dotyczące tych zawodów zawarte są w rozporządzeniu w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi wieżowych i szybko montujących.
W obowiązujących przepisach funkcje hakowego-sygnalisty zostały rozdzielone. Przed zmianami obie te funkcje mogły być pełnione przez jedną osobę, która była odpowiedzialna za sprawdzenie m.in. zapięcia ładunku oraz wydawania poleceń operatorowi urządzenia dźwignicowego. Obecnie zadania te zostały rozdzielone na dwie różne funkcje. Ustawodawca wyszedł bowiem z założenia, że zachowanie bezpieczeństwa przy obsłudze żurawia jest możliwe w przypadku współdziałania pracowników zatrudnionych na trzech różnych stanowiskach.
Kluczowym wydaje się być w tym przypadku profesjonalne przeszkolenie pracowników pod kątem przepisów BHP. Jest to bardzo ważne w przypadku prac o podwyższonym ryzyku, gdzie chwila nieuwagi może skończyć się nawet katastrofą budowlaną.
Dzięki szkoleniu przeprowadzonemu przez naszą firmę, pracownicy otrzymują:
- szkolenia zgodne z wymogami UDT,
- dostęp do materiałów dydaktycznych,
- wiedzę, którą dzielą się doświadczeni instruktorzy,
Jeśli masz więcej pytań, koniecznie skontaktuj się z nami!
- Szkolenie z prac na wysokości – kurs
Prace na wysokości charakteryzują się zwiększonym ryzykiem wystąpienia szczególnych zagrożeń dla zdrowia i życia pracownika lub pracowników, a w związku z tym należą do prac zaliczanych do prac szczególnie niebezpiecznych.
Jeśli masz więcej pytań, koniecznie skontaktuj się z nami!
Na zajęciach teoretycznych uczestnicy dowiedzą się m.in.:
- Jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych,
- Jak zawiązać węzeł, aby poprawnie współpracować z linami,
- Jak postępować w sytuacjach awaryjnych.
Praca na wysokości wiąże się z dużym niebezpieczeństwem, trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz zagrożeniem dla zdrowia i życia. Podczas codziennej pracy pracownicy są narażeni na ryzyko upadku z dużych wysokości. W związku z tym pracownicy, którzy wykonują prace na wysokości powinni odbyć odpowiednie szkolenie jak również posiadać wymagane kwalifikacje, wiedzę i doświadczenie. Z tego względu, zorganizowaliśmy szkolenia, które dostarczają pracownikom odpowiedniej wiedzy do wykonywani prac na wysokości.
- Prace w przestrzeniach ograniczonych
Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich osób, które podczas swojej pracy muszą wchodzić do przestrzeni zamkniętych takich jak silosy, aparatura przemysłowa, zbiorniki, kanały itp. Szczególnie polecamy go pracownikom utrzymania ruchu, pracownikom mediów oraz pracownikom firm remontowych.
Szkolenia znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, spożywczym, wodno-kanalizacyjnym itp.
Z doświadczenia wiemy, że najlepiej uczymy się wykonując określone czynności, a nie tylko słuchając o nich, dlatego w ramach wykładów, przeprowadzamy również zajęcia praktyczne, stosując najwyższej klasy sprzęt ochronny.
- Obsługa gaz-detektorów
Detektor wielogazowy stanowi podstawowe wyposażenie monitorowania gazów w wielu rodzajach prac i działań ratowniczych. Konstrukcja detektorów wielogazowych umożliwia wykrywanie kilku gazów jednocześnie i wskazywanie ich stężenia na ekranie wyświetlacza. Przy wartościach wyższych od zaprogramowanych poziomów alarmowych detektor wielogazowy uruchamia alarm optyczny, akustyczny i wibracyjny dzięki czemu użytkownik otrzymuje informację o przekroczeniu niebezpiecznych stężeń nawet jeżeli nie obserwuje ekranu urządzenia. Podstawowymi gazami wykrywanymi przez detektory wielogazowe są gazy wybuchowe LEL (ang. Lower Explosive Limit – Dolna Granica Wybuchowości DGW), gazy toksyczne (tlenek węgla CO i siarkowodór H2S) oraz tlen (O2). Taka konfiguracja zapewnia realizację pomiarów w większości zastosowań. Inne gazy lepiej jest mierzyć osobnymi miernikami 1-gazowymi ze względu na koszty ich eksploatacji i szybkość zużycia podczas codziennych pomiarów.